Ukončit video

HON a.s.

HON - kvalita a tradice od roku 1924

Společnost HON a.s. vyvíjí a vyrábí vysoce kvalitní nábytek pro kanceláře a firemní prostory. HON NÁBYTEK i HON KOVO disponuje nejmodernějšími technologiemi a softwarovým vybavením, které optimalizuje celý výrobní proces.

Úspěch rodinné firmy HON je postaven na vysoké kvalitě každého kusu nábytku, na němž je znát respekt k přírodě, tvůrčí přístup, zodpovědnost vůči lidem a láska k řemeslu. Pod firemní filozofií těchto tradičních hodnot je podepsán tým více než dvou set zaměstnanců a tisíce spokojených zákazníků po celé Evropě.

Přehrát film

Náš produkt

Naše výrobní možnosti pokrývají širokou škálu různorodých typů produktů na trhu prezentovaných pod značkami HONmove, HONacoustic, HONkuchyně, HOBIS a EXNER.

Stále populárnějšími jsou výškově stavitelné stoly HONmove, vyvinuté od vlastního prvotního prototypu. Dnes je tento inteligentní nábytek vyráběn v sedmi standardních typech a nespočtu dalších variacích.

Akustický nábytek značky HONacoustic je žádaný zejména v kancelářích typu open space. Akustické paravány či celé stěny, interiérové telefonní či jednací boxy CUBE omezují hluk a zlepšují pracovní podmínky.

Kancelářský nábytek značek HOBIS a EXNER prochází stálým vývojem podle aktuálních trendů. Jsme schopni velmi pružně reagovat na jakékoliv atypické požadavky zákazníků a vyrobit designové nábytkové kusy na míru.

Životní prostředí

Kořeny zakladatelů firmy HON a.s. jsou na venkově, kde je ohleduplnost k přírodě a přírodním zdrojům vrozená. V dalších generacích jsme jejich přístup převzali a pokračujeme v něm v souladu s požadavky moderní doby.

Od roku 2003 disponujeme certifikátem Ekologicky šetrný výrobek, ve všech oblastech výroby se přirozeně řídíme systémem ISO 9001 a ISO 14001.

Úspora energie je zásadním pilířem ekologického chování. Instalací energetického reduktoru v roce 2013 jsme snížili spotřebu elektrické energie o 5 %.

Produkce dřevotřískového odpadu u nás od roku 2007 klesla o 90 %, od roku 2010 jsme začali energii ze spalování odpadu využívat jako alternativní tepelný zdroj.

Ekologické postupy vštěpujeme našim zaměstnancům tak, aby se staly návykem a samozřejmým chováním a abychom mohli s čistým svědomím předat naši filozofii ekologické výroby dalším generacím.

Pro plnění povinností vyplývajících ze zákona o výrobcích s ukončenou životností č. 542/2020 Sb. jsme registrováni u kolektivního systému ELEKTROWIN. Veškeré další informace naleznete na webových stránkách společnosti ELEKTROWIN a.s..

Historie společnosti HON a.s.

 • 1924

  Jan Hon získává stolařskou živnost a zakládá dílnu v Raduni.

 • 1948

  Po komunistickém převratu je dílna znárodněna, učni i tovaryši jsou propuštěni. Činnost firmy na čas utichá.

 • 1968

  Jan Hon získává povolení k drobné živnosti. Rodina se v nových podmínkách nevzdává a pracuje prozatím na státních zakázkách, například renovuje historická okna Raduňského zámku.

 • 1976

  Honovi dostávají povolení k provozování stolařiny pro potřeby obyvatel obcí Vlaštovičky a Skřipov. V následujících letech pak ve Vlaštovičkách a Skřipově budují stolařské dílny.

 • 1990

  Bratři Václav a Karel, třetí generace Honů, získávají Živnostenský list pro obor Stolařství. Znovu tak obnovují svobodné podnikání rodinné firmy HON.

 • 1992

  Spolu kupují na okraji Skřipova pozemek a budují zde nový provoz o velikosti 2 000 metrů čtverečních, který funguje dodnes.

 • 1994

  Vzniká nová řada kancelářského nábytku HOBIS. Firma má šedesát zaměstnanců.

 • 2000

  Firma HON se rozšiřuje o výrobní areál v Opavě, kde zaváděním nových postupů za použití nejnovějších strojů buduje moderní dílny.

 • 2005

  Společnost HON kupuje značku nábytku EXNER v Kutné Hoře.

 • 2007

  Václav Hon mladší zakládá společnost pro kovovýrobu HON-kovo s.r.o. Velmi důležitý krok vede k nezávislosti stolařských dílen na dodávkách kovových dílů odjinud. O rok později už společnost HON-kovo s.r.o. dodává tyto díly dalším odběratelům.

 • 2008

  Je založena holdingová společnost HON a.s., v témže roce dosahuje rekordního obratu bezmála 400 milionů korun.

 • 2010

  Za posledních dvacet let svého působení na trhu dokázala firma HON vyrobit a prodat kancelářský nábytek za 5 miliard korun.

 • 2012

  Vzniká kompletní katalog sedmi řad kancelářského nábytku střední třídy HOBIS. Otevřeno kuchyňské studio v Opavě.

 • 2013

  HON a.s. začíná intenzivně rozvíjet svůj zahraniční obchod. Manažerská řada nábytku EXNER prochází kompletní inovací. Otevřeno kuchyňské studio v Ostravě.

 • 2014

  Firma HON slaví devadesátiny. Z malé stolařské dílny se v průběhu necelého století stal ambiciózní podnik, který neustále roste. Přes nepřetržité zvyšování produkce i počtu pracovníků dbá vedení společnosti na rodinnou atmosféru firmy. Je tradicí, že každého ze svých zaměstnanců znají Honovi jménem.

 • 2015

  Střídání generací ve vedení firmy. Václav Hon svěřuje vedení společnosti do rukou syna Václava, který se stává předsedou představenstva HON a.s. Řízení celého holdingu se tak ujímá čtvrtá generace Honů.

 • 2017

  Otevřeno kuchyňské studio a showroom nábytku v Novém Jičíně.

 • 2018

  Zahájena finální příprava výstavby nového výrobně-logistického areálu ve Skřipově.

 • 2020

  HON-kovo s.r.o. zaniká s převodem jmění na společníka HON a.s.

 • 2024

  Společnost HON přebírá na Moravě distribuci výrobků HOBIS, EXNER a OFFICE PRO.

Projekt
VYHODNOCENÍ DIGITÁLNÍCH DAT ZÍSKANÝCH
Z VÝROBNÍHO PROCESU

CZ.01.1.02/0.0/0.0/17_102/0011488 je spolufinancován Evropskou unií.

Cílem projektu je zefektivnění procesů výroby společnosti HON a.s., včetně předávání souvisejících informací. Dílčím cílem projektu je prohloubit spolupráci společnosti s akademickým sektorem pro aplikaci poznatků univerzity v podnikatelské praxi.

Projekt
ACUSTIC BRICK
CZ.01.1.02/0.0/0.0/17_109/0012120

Cílem projektu je zvýšení konkurenceschopnosti firmy v celosvětovém měřítku prostřednictvím zavedení nového produktu Acustic Brick.